Kogupind 230 m² Köök: puupliit Müüa kinnistu, millel asub ajaloolise Rasina mõisa säilinud tiibehitis. Säilinud osa mõisa peahoonest kohandati 1950.aastatel maakaupluseks. Siis lammutati esimesel korrusel vaheseinu, küttekolleteks on kaks uuemat plekk-kestaga suurt ahju. Põrand on kaetud terratsoplaadiga, seintel on vineertahvlid. Uksed ja aknad ei ole säilinud, va mõned. Katusekorrusel (kuhu puudus juurdepääs kaupluse toimimise ajal) on osaliselt koos klaasidega säilinud vanad aknad . Heas korras katusekonstruktsioonid on nähtaval. Väikeste ruumide (mõisa ajal teenijate kambrid) seinad on osaliselt krohvitud, säilinud on vanad laudpõrandad. Erilised on barokstiilis voluudipõskedega katuseaknad ja mansardkatus. Valtsplekist katus on uus ja seoses katuse paigaldamisega on rekontrueeritud selle konstruktsioonid. Kinnistul on salvkaev, elektriliitumine ja juurdepääs Põlva vallale kuuluvalt üldkasutatavalt maalt. Kinnistut ümbritseb iidne Rasina mõisa park ja idapiiriks on Lutsu jõgi. Tartust Rasina mõisani on 43 km asfaltkattega teed. Rasina barokne maamõisa hoone ehitati 18. sajandi algul Liivimaal Lutsu jõe kõrgele kaldale. Mõisahoone oli ühekorruseline puithoone, mida kattis kõrge katusekiviga kaetud hilisbarokne mansardkatus. Katuseaknad olid valgustuseks katusealustele kambritele. Hävinud mõisa keskosa all oli võlvkelder, millest osa paikned sellel kinnistul, kuid ei ole välja puhastatud. Esmakordselt on Rasina mõisat mainitud 1418.a., kui sellenimeline küla kuulus von Tiesenhausenitele, teated rüütlimõisast pärinevad ka 1611.a., mil omanikuks oli von der Luden, jne. Mõisa maavaldused sundvõõrandati 1919.a. ja mõisa süda jäi von Mindingite perekonna kätte kuni nende lahkumiseni Saksamaale. Hoonel puudub energiamärgis. Säilinud mõisahoone osa on arhitektuurimälestis. Säilitamist väärivate detailide nimistuga saab tutvuda maakleri vahendusel. Rasina mõisa säilinud tiibhoone on huvitav ja annab palju põnevaid võimalusi vana ja uue kokkuviimiseks ilusa maakodu väljaehitamisel. Kasutades Ober-Hausi Kinnisvara teenuseid kinnisvara hindamisel või ostmisel, saate: • kinnisvara hindamise -20% *; • üle 200 eripakkumise, soodustused kuni 40 000 €; • tasuta Meistriklubiga liitumise ja 500 € boonusraha **; • tasuta remondi- ja paigaldusteenuse pakkumise ***; • laenulepingutasu -40%; *Swedbanki klientidele hindamisteenus Ober-Hausis 20% soodsamalt ja tüüpkorteri eksperthinnang kätte ühe tööpäevaga. ** Meistriklubi kaardile laetakse boonusraha 500 € väärtuses, mis annab 25% allahindlust kõikidelt üle 100 € ostudelt. *** Tellides remondi- ja paigaldusteenuse Bauhofist, kehtib kõikidele materjalidele allahindlus 20%.
Lutsujõe, Rasina, Mooste vald, Põlvamaa
230 m²
29 000
14.5.2018
Rohkemkinnisvaraportaal-kv-ee.postimees.ee
Kirjeldus Müüa kinnistu, millel asub ajaloolise Rasina mõisa säilinud tiibehitis. Säilinud osa mõisa peahoonest kohandati 1950.aastatel maakaupluseks. Siis lammutati esimesel korrusel vaheseinu, küttekolleteks on kaks uuemat plekk-kestaga suurt ahju. Põrand on kaetud terratsoplaadiga, seintel on vineertahvlid. Uksed ja aknad ei ole säilinud, va mõned. Katusekorrusel (kuhu puudus juurdepääs kaupluse toimimise ajal) on osaliselt koos klaasidega säilinud vanad aknad . Heas korras katusekonstruktsioonid on nähtaval. Väikeste ruumide (mõisa ajal teenijate kambrid) seinad on osaliselt krohvitud, säilinud on vanad laudpõrandad. Erilised on barokstiilis voluudipõskedega katuseaknad ja mansardkatus. Valtsplekist katus on uus ja seoses katuse paigaldamisega on rekontrueeritud selle konstruktsioonid. Kinnistul on salvkaev, elektriliitumine ja juurdepääs Põlva vallale kuuluvalt üldkasutatavalt maalt. Kinnistut ümbritseb iidne Rasina mõisa park ja idapiiriks on Lutsu jõgi. Tartust Rasina mõisani on 43 km asfaltkattega teed. Rasina barokne maamõisa hoone ehitati 18. sajandi algul Liivimaal Lutsu jõe kõrgele kaldale. Mõisahoone oli ühekorruseline puithoone, mida kattis kõrge katusekiviga kaetud hilisbarokne mansardkatus. Katuseaknad olid valgustuseks katusealustele kambritele. Hävinud mõisa keskosa all oli võlvkelder, millest osa paikned sellel kinnistul, kuid ei ole välja puhastatud. Esmakordselt on Rasina mõisat mainitud 1418.a., kui sellenimeline küla kuulus von Tiesenhausenitele, teated rüütlimõisast pärinevad ka 1611.a., mil omanikuks oli von der Luden, jne. Mõisa maavaldused sundvõõrandati 1919.a. ja mõisa süda jäi von Mindingite perekonna kätte kuni nende lahkumiseni Saksamaale. Hoonel puudub energiamärgis. Säilinud mõisahoone osa on arhitektuurimälestis. Säilitamist väärivate detailide nimistuga saab tutvuda maakleri vahendusel. Rasina mõisa säilinud tiibhoone on huvitav ja annab palju põnevaid võimalusi vana ja uue kokkuviimiseks ilusa maakodu väljaehitamisel.
Mooste vald, Rasina, Lutsujõe
230 m²
29 000
16.5.2018
Rohkemober-haus.ee
Kinnistu, puitmaja, elamispind 72,2 m², kogupind 85,8 m² Lisainfo: kõrvalhoone, kaev, TV, mööbel, garaaž Köök: puupliit, külmik, köögimööbel Sanruum: boiler, saun, dušš, lokaalne vesi, kanalisatsioon Küte ja ventilatsioon: ahjuküte, õhksoojuspump, põrandaküte Side ja turvalisus: Internet Ümbrus: asulast väljas, teed heas seisukorras, mets lähedal Müüa aastaringseks elamiseks mõeldud ilus talu rahulikus piirkonnas. Kinnistule on hea ligipääs, kuid õunapuuaia ja hoonete asetus tagab privaatsuse. Naabrid on läheduses (200m), kuid ei sega privaatsust. Mööduv tee on väga vähese liiklusega. Maja asub 50km Tartust, 20km Põlvast ja kohalikust keskusest Moostest 5km, kus asuvad kaks poodi, lastead ja põhikool. Bussipeatusesse on umbes 1km. Kinnistul, mille suurus on 1,95ha, asub elamu, kus on tehtud korralik san.remont (vesi, kanalisatsioon, välja ehitatud on uus vannituba). Avar köök ja esik on täielikult renoveeritud, uute akende, soojustatud laudpõradate ja -lagedega. Maja on 2-korruseline, välja ehitatud on esimene korrus. Lisaks on ruumika eesruumiga saun koos kuuriga, krundil on ka hästi säilinud laut-küün-kuur-ait ja betoonkelder. Kütteallikateks on köögis pliit+soemüür, elutoas/magamistubades ahi/soemüür, vannitoas on kaasaegne elektriline põrandaküte, Stabiilsema kodusooja hoidmiseks on paigaldatud mugav ja säästlik õhksoojuspump. Remondi käigus on välja vahetatud maja alumised palgid uute vastu, täielikult on renoveeritud ka maja vundament. Vahelagi on soojustatud mineraalvillaga terve maja ulatuses. Kogu elektrisüsteem on välja vahetatud uue vastu. Hoovi on rajatud uus kruusakattega tee, koos filteraluskangaga. Ülejäänud maja ümbruse maapind on kevadel ekskavaatoriga täielikult planeeritud. Soovi korral jääb kogu mööbel majja.
Lõokese, Rasina, Mooste vald, Põlvamaa
3 tuba
85.8 m²
54 000
11.12.2017
Rohkemkinnisvaraportaal-kv-ee.postimees.ee
Telli e-posti teavitused oma otsingust:
Rasina