Kogupind 230 m² Köök: puupliit Müüa kinnistu, millel asub ajaloolise Rasina mõisa säilinud tiibehitis. Säilinud osa mõisa peahoonest kohandati 1950.aastatel maakaupluseks. Siis lammutati esimesel korrusel vaheseinu, küttekolleteks on kaks uuemat plekk-kestaga suurt ahju. Põrand on kaetud terratsoplaadiga, seintel on vineertahvlid. Uksed ja aknad ei ole säilinud, va mõned. Katusekorrusel (kuhu puudus juurdepääs kaupluse toimimise ajal) on osaliselt koos klaasidega säilinud vanad aknad . Heas korras katusekonstruktsioonid on nähtaval. Väikeste ruumide (mõisa ajal teenijate kambrid) seinad on osaliselt krohvitud, säilinud on vanad laudpõrandad. Erilised on barokstiilis voluudipõskedega katuseaknad ja mansardkatus. Valtsplekist katus on uus ja seoses katuse paigaldamisega on rekontrueeritud selle konstruktsioonid. Kinnistul on salvkaev, elektriliitumine ja juurdepääs Põlva vallale kuuluvalt üldkasutatavalt maalt. Kinnistut ümbritseb iidne Rasina mõisa park ja idapiiriks on Lutsu jõgi. Tartust Rasina mõisani on 43 km asfaltkattega teed. Rasina barokne maamõisa hoone ehitati 18. sajandi algul Liivimaal Lutsu jõe kõrgele kaldale. Mõisahoone oli ühekorruseline puithoone, mida kattis kõrge katusekiviga kaetud hilisbarokne mansardkatus. Katuseaknad olid valgustuseks katusealustele kambritele. Hävinud mõisa keskosa all oli võlvkelder, millest osa paikned sellel kinnistul, kuid ei ole välja puhastatud. Esmakordselt on Rasina mõisat mainitud 1418.a., kui sellenimeline küla kuulus von Tiesenhausenitele, teated rüütlimõisast pärinevad ka 1611.a., mil omanikuks oli von der Luden, jne. Mõisa maavaldused sundvõõrandati 1919.a. ja mõisa süda jäi von Mindingite perekonna kätte kuni nende lahkumiseni Saksamaale. Hoonel puudub energiamärgis. Säilinud mõisahoone osa on arhitektuurimälestis. Säilitamist väärivate detailide nimistuga saab tutvuda maakleri vahendusel. Rasina mõisa säilinud tiibhoone on huvitav ja annab palju põnevaid võimalusi vana ja uue kokkuviimiseks ilusa maakodu väljaehitamisel. Kasutades Ober-Hausi Kinnisvara teenuseid kinnisvara hindamisel või ostmisel, saate: • kinnisvara hindamise -20% *; • üle 200 eripakkumise, soodustused kuni 40 000 €; • tasuta Meistriklubiga liitumise ja 500 € boonusraha **; • tasuta remondi- ja paigaldusteenuse pakkumise ***; • laenulepingutasu -40%; *Swedbanki klientidele hindamisteenus Ober-Hausis 20% soodsamalt ja tüüpkorteri eksperthinnang kätte ühe tööpäevaga. ** Meistriklubi kaardile laetakse boonusraha 500 € väärtuses, mis annab 25% allahindlust kõikidelt üle 100 € ostudelt. *** Tellides remondi- ja paigaldusteenuse Bauhofist, kehtib kõikidele materjalidele allahindlus 20%.
Lutsujõe, Rasina, Põlva vald, Põlvamaa
230 m²
29 000
14.5.2018
Rohkemkinnisvaraportaal-kv-ee.postimees.ee
Kinnistu, kivimaja, kogupind 300 m² kaev, telliskivisein, eterniitkatus naabrid ühel pool, teed heas seisukorras, ümbruses eramud, Lutsu jõgi 20 m Müüa renoveerimist vajav maja , piirneb Lutsu jõega, kõrval Rasina park, 1km kaugusel Arujärv. Jõe kaldal 63 m² betoneeritud põrandaga vundament, mis oleks sobilik sauna ehituseks. Hoone vajab põhjaliku renoveerimist, krundil olemas kaev. Tartus 43 km, Põlvast 23 km. Hea juurdepääs, naabrivalve olemas.
Rasina, Põlva vald, Põlvamaa
5 tuba
300 m²
11 900
24.5.2018
Rohkemkinnisvaraweb.ee
Kirjeldus Müüa kinnistu, millel asub ajaloolise Rasina mõisa säilinud tiibehitis. Säilinud osa mõisa peahoonest kohandati 1950.aastatel maakaupluseks. Siis lammutati esimesel korrusel vaheseinu, küttekolleteks on kaks uuemat plekk-kestaga suurt ahju. Põrand on kaetud terratsoplaadiga, seintel on vineertahvlid. Uksed ja aknad ei ole säilinud, va mõned. Katusekorrusel (kuhu puudus juurdepääs kaupluse toimimise ajal) on osaliselt koos klaasidega säilinud vanad aknad . Heas korras katusekonstruktsioonid on nähtaval. Väikeste ruumide (mõisa ajal teenijate kambrid) seinad on osaliselt krohvitud, säilinud on vanad laudpõrandad. Erilised on barokstiilis voluudipõskedega katuseaknad ja mansardkatus. Valtsplekist katus on uus ja seoses katuse paigaldamisega on rekontrueeritud selle konstruktsioonid. Kinnistul on salvkaev, elektriliitumine ja juurdepääs Põlva vallale kuuluvalt üldkasutatavalt maalt. Kinnistut ümbritseb iidne Rasina mõisa park ja idapiiriks on Lutsu jõgi. Tartust Rasina mõisani on 43 km asfaltkattega teed. Rasina barokne maamõisa hoone ehitati 18. sajandi algul Liivimaal Lutsu jõe kõrgele kaldale. Mõisahoone oli ühekorruseline puithoone, mida kattis kõrge katusekiviga kaetud hilisbarokne mansardkatus. Katuseaknad olid valgustuseks katusealustele kambritele. Hävinud mõisa keskosa all oli võlvkelder, millest osa paikned sellel kinnistul, kuid ei ole välja puhastatud. Esmakordselt on Rasina mõisat mainitud 1418.a., kui sellenimeline küla kuulus von Tiesenhausenitele, teated rüütlimõisast pärinevad ka 1611.a., mil omanikuks oli von der Luden, jne. Mõisa maavaldused sundvõõrandati 1919.a. ja mõisa süda jäi von Mindingite perekonna kätte kuni nende lahkumiseni Saksamaale. Hoonel puudub energiamärgis. Säilinud mõisahoone osa on arhitektuurimälestis. Säilitamist väärivate detailide nimistuga saab tutvuda maakleri vahendusel. Rasina mõisa säilinud tiibhoone on huvitav ja annab palju põnevaid võimalusi vana ja uue kokkuviimiseks ilusa maakodu väljaehitamisel.
Mooste vald, Rasina, Lutsujõe
230 m²
29 000
16.5.2018
Rohkemober-haus.ee
Kinnistu, palkmaja, elamispind 52 m², kogupind 60 m² Lisainfo: elekter, puusein, eterniitkatus Köök: puupliit Küte ja ventilatsioon: ahjuküte Ümbrus: asulast väljas, teed heas seisukorras, naabrid kaugel, veekogu: Tiik 20 m, mets lähedal, ümbruses eramud Müüa privaatse asukohaga väike maamaja, Tartust 35 ja Ahjalt 8 km kaugusel. Kinnistul paiknevad elamu, kõrvalhoone, kaev ja tiik. Metsamaad 0,49 ha. Maja sobib suvitamiseks ja peale renoveerimist ka aastaringseks elamiseks. Pindala 2.36 ha, s.h. ehitiste alune maa 103 m² Haritav maa 0.80 ha, looduslik rohumaa 0.72 ha, õuemaa 0.22 ha, muu maa 0.13 ha, s.h. veealune maa 0.04 ha. Kuidas minna vaatama? Ahjalt Rasina poole 7,2 km, kruusatee, pöörata vasakule, minna 1 km, pöörata paremale 300 meetrit kuni kurvini (tõkkepuuni). Maja asub vasakul pool lohus. Võnnust 12 km (asfalttee) Rasina poole kuni Turna bussipeatuseni, pöörata paremale, minna 2 km, pöörata vasakule, minna 300 meetril.
Hüürlase, Kadaja, Põlva vald, Põlvamaa
2 tuba
60 m²
16 800
21.1.2018
Rohkemkinnisvaraportaal-kv-ee.postimees.ee
We at Flatfy use cookies to improve quality of your overall browsing experience. By using our services you agree to our use of cookies.Learn more